تاریخ : پنجشنبه 24 تیر 1389 | 11:25 بعد از ظهر | نویسنده : rock_ ali

کمتر از دو هفته دیگر فصل جدید لیگ برتر آغاز می شود تا هیجان و شور و اشتیاق دوباره ای فضای فوتبال را دربرگیرد.

هفته اول: شهرداری تبریز

استقلال لیگ برتر را از شهر تبریز آغاز می کند. این بازی افتتاحیه لیگ دهم است و استقلال در طول تاریخ خود هیچگاه موفق به شکست شهرداری در تبریز نشده است! سوژه جذاب این بازی هم اکبر میثاقیان و تقابل مجدد او با یکی از تیمهای سرخابی پایتخت است!

هفته دوم: فولاد خوزستان

آبی پوشان در هفته دوم از فولاد در آزادی پذیرایی می کنند.ایمان مبعلی و حضور او با پیراهن استقلال مقابل تیم سابق و همشهریان خود سوژه اصلی این بازی است.

هفته سوم: ذوب آهن اصفهان

استقلال در هفته سوم راهی فولادشهر می شود. جدال دو تیم مدعی قهرمانی که در دو فصل گذشته رقابت نزدیکی داشته اند، احتمالا بازی قشنگی خواهد بود. تقابل فرزاد آشوبی با ذوبی ها مورد توجه خواهد بود!

هفته چهارم: استیل آذین

استقلال در فصل گذشته در هر دو بازی رفت و برگشت استیل آذین را برد، اگرچه در جام حذفی به این تیم باخت. حضور یک لشگر پرسپولیسی روی نیمکت و در زمین به اندازه کافی برای استقلالی ها انگیزه ایجاد خواهد کرد! سیاوش اکبرپور و حسین کاظمی خیلی زود پس از جدایی از آبی ها باید مقابل این تیم قرار گیرند.

هفته پنجم: پیکان قزوین

مصطفی صالحی نژاد که با دلخوری از آبی پوشان جدا شد، احتمالا برای این بازی به اندازه کافی انگیزه خواهد داشت تا ثابت کند بازیکن قابلی است و استقلالی ها قدر او را نداسته اند. تقابل محمد احمدزاده و پرویز مظلومی نیز جالب توجه خواهد بود.

هفته ششم: نفت تهران

استقلالی ها در این هفته باید مقابل تیم ناشناخته ای قرار گیرند که از اکنون می توان یک برد را به حساب آبی پوشان پایتخت نوشت. این اولین بازی دو تیم در طول تاریخ خواهد بود.

هفته هفتم: سپاهان اصفهان

بی گمان مهمترین بازی هفته هفتم لیگ همین دیدار جالب خواهد بود. حضور قلعه نوعی و جانواریو و خسرو حیدری در یک طرف و پورحیدری و مظلومی در سوی دیگر، سوژه ای جذاب برای رسانه ها خواهد بود.احتمالا در این بازی باید شاهد آشتی مربیان دو تیم نیز بود.

هفته هشتم: مس کرمان

این بازی نیز برای استقلال حساس خواهد بود. پرویز مظلومی سرمربی سابق مس و صمد مرفاوی سرمربی سابق استقلال در این بازی جدال جالبی خواهند داشت. حضور فرزاد آشوبی در ترکیب استقلال و پیروز قربانی در مس نیز دیدنی است.

هفته نهم:سایپا کرج

بازیهای دو تیم استقلال و سایپا در طول چند فصل اخیر همیشه با سر و صدا همراه بوده است. تقابل دو تن از مربیان باسابقه پرسپولیسی و استقلالی بر جذابیت های این بازی خواهد افزود.

هفته دهم: صبای قم

شاید رویارویی نیکبخت با استقلالی ها سوژه جذاب این بازی در قم باشد. فراموش نکنیم که استقلال طی دو سال اخیر بازیهای خود در قم را به صبا باخته است!

هفته یازدهم: پرسپولیس

کادر فنی فعلی استقلال سابقه چندین برد مقابل پرسپولیس را در کارنامه دارند، اما یادمان باشد که علی دایی نیز در دوران مربیگری خود هرگز به استقلال نباخته است! بهرحال بازی داربی همیشه جذاب و مورد توجه است.

هفته دوازدهم: تراکتورسازی تبریز

استقلال هر دو بازی خود را در تبریز طی نیم فصل اول انجام می دهد. بازی در حضور طرفداران پرشور تبریزی کار سختی برای استقلال است و فصل قبل هر دو بازی رفت و برگشت استقلال و تراکتور مساوی شد. پرویز مظلومی سرمربی آبی ها روزگاری بازیکن تراکتور بوده است.

هفته سیزدهم: راه آهن تهران

استقلال در طول تاریخ بازیهای راحتی مقابل راه اهن داشته است، اما این تیم فصل گذشته برای اولین بار موفق به شکست آبی ها شد. رویارویی دو مربی باتجربه روی نیمکت دو تیم از نکات قابل توجه این بازی است.

هفته چهاردهم: نفت آبادان

در هفته چهاردهم استقلال باید راهی آبادان شود و شانس استقلال این است که این بازی در هوای پاییزی انجام می شود و خبری از گرما نخواهد بود. نفت در آخرین فصل حضور در لیگ برتر  به استقلال نباخت و حتی در آزادی این تیم را شکست داد! بازی در حضور هواداران متعصب نفت کار راحتی نخواهد بود.

هفته پانزدهم: شاهین بوشهر

پرویز مظلومی در ابتدای فصل قرار بود سرمربی شاهین شود، اما حالا باید مقابل این تیم زادگاه خود قرار گیرد. فراموش نکنیم که برادران مظلومی اصالتا بوشهری هستند.

هفته شانزدهم: ملوان انزلی

فیلیپه دی سوزا هافبک برزیلی استقلالی ها باید مقابل تیم سابق خود بازی کند. استقلال در سالهای اخیر بارها مقابل ملوان در انزلی متوقف یا شکست خورده است.

هفته هفدهم: پاس همدان

استقلال آخرین بازی نیم فصل اول را در آزادی انجام می دهد. بازی دو تیم ریشه در دل تاریخ دارد، اما بر خلاف سالهای دور بازیهای دو تیم در چند فصل اخیر بدون جذابیت و حساسیت بوده است. شاید بازی برگشت دو تیم در هفته پایانی لیگ در همدان تعیین کننده باشد!  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول