تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1392 | 04:46 بعد از ظهر | نویسنده : rock_ ali
 

ABIETEHran:روزی که محمد رویانیان پا به پرسپولیس گذاشت این تیم شرایط خوبی نداشت، نفس‌های پرسپولیس خیلی سخت بالا می‌آمد و هیچ دارویی هم کارساز نبود، آمدن کاشانی، کرانچار، حضور علی دایی، جذب بازیکنان مطرح، برگشتن کریمی، باقری، مهدی‌کیا و... هیچ‌کدام، نوشدارو برای این تیم از هم گسیخته نبود که نبود، تیم پرطرفدار پایتخت‌نشین به هر دری که می‌زد، به در بسته می‌خورد و توفیقی حاصل نمی‌کرد، پرسپولیس دیگر آن تیمی نبود که قبل از شروع مسابقه، 3-صفر از حریف جلو بود، تجربه رده‌های پایین جدول رده‌بندی هم در همین سال‌ها رقم خورد تا صبر هواداران تمام شود، روزهایی که دیگر حتی کورسویی از امید در این تیم دیده نمی‌شد، آمدن رییس ستاد سوخت کشور به‌عنوان مدیرعامل به این تیم هم چنگی به دل نمی‌زد اما محمد رویانیان با سر و صدایی که به پا کرد دوباره نگاه‌ها را به سمت پرسپولیس برگرداند، نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه خیلی از افرادی که میانه‌ای با پرسپولیس نداشتند نیز علاقه‌مند به پیگیری اخبار این تیم شدند.

 رویانیان زمان زیادی سرمربی منتخب کاشانی را تحمل نکرد و خیلی زود، دنیزلی محبوب هواداران پرسپولیس را جایگزین استیلی کرد، سر و صدایی که این مدیرعامل به پا کرده بود با آمدن دنیزلی تکمیل شد، انگار کم کم قرار بود امیدها دوباره زنده شود اما پرسپولیس با این مربی هم جنگی به دل نزد تا خیلی زود رویانیان به فکر آوردن مربی دیگری بیفتد، مانوئل ژوزه جایگزین این مربی ترک‌تبار شد اما این مرد پرتغالی هم برای رویانیان جز سر و صدا و حاشیه زیاد، چیز دیگری نداشت، این ناکامی‌ها برای مردی که مدعی آمده بود، سنگین تمام شد هر چند او همچنان به‌دنبال پایان دادن به این ناکامی‌ها بود اما راه دیگری را در پیش گرفت راهی که تا امروز برای او و پرسپولیس فقط تبلیغات بوده و چیز دیگری در عمل عاید هواداران نکرده است.

 رویانیان در چرخشی آشکار از نتیجه گرفتن در لیگ برتر منصرف شد و یا حداقل به اولویت دوم او تبدیل شد تا دنبال مسائل دیگری باشد؛ جهانی‌سازی پرسپولیس، ایجاد آکادمی مدرن با تمام تجهیزات مدرن و در کنار آنها کارهای اقتصادی با پیوند خوردن به باشگاه‌های بزرگ دنیا در اولویت‌کاری رویانیان قرار گرفت تا نه با قهرمانی در لیگ برتر و یا حضور قدرتمند در آسیا یا جام حذفی بلکه با این کارها هواداران پرسپولیس به وجد بیایند و همچنان امیدوار به داشتن تیمی بزرگ باشند. 
شکی نیست که در این راه مدیرعامل پرکار پرسپولیس زحمت‌های فراوانی کشیده است اما بی‌برنامگی و انجام کارهای احساسی تا به امروز هیچ چیزی برای این تیم که مدت‌هاست ناکامی درو می‌کند، نداشته است. آشفتگی، کلمه مناسبی می‌تواند برای پرسپولیس باشد که این روزها، روی هر شاخه‌ای می‌پرد اما دریغ از یک صید که عاید این تیم شود. در یکی دو ماه اخیر صحبت‌ها درباره بازی با تیم‌های بزرگ و همکاری با آنها کم نبوده است. به ادعاهای رویانیان اگر نگاهی شود، متوجه می‌شویم که چه وعده‌هایی داده شده که هنوز هیچ‌کدام جامه عمل نپوشیده‌اند؛ بازی با هامبورگ لغو می‌شود، میلان نیز همه آرزوهای رویانیان را بر باد می‌دهد و این بازی هم لغو می‌شود تا این‌بار پای اسپورتینگ به وسط بیاید، آنقدر که اطمینان به لغو این یکی داریم، به برگزاری آن امیدی نیست. دانشکده پرسپولیس با سروصدای فراوان تاسیس می‌شود، بکذریم از اینکه برعکس همه دنیا، به جای اینکه دانشگاه‌های ما تیم داشته باشند، تیم و باشگاه‌های ما صاحب دانشگاه می‌شوند اما خیلی زود رنگ تعطیلی به خود می‌گیرد. 
یادمان نرفته که رویانیان روز خبرنگار سال گذشته، وعده تحصیل رایگان خبرنگاران را در این دانشکده داد اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه خود دانشکده هم هنوز توفیقی کسب نکرده و ثمری برای این تیم نداشته است. شبکه تلویزیونی پرسپولیس دیگر سوژه داغ رویانیان بود که خود او خیلی زود، تعطیلی آن را اعلام کرد اما با این وجود این شبکه در حال حاضر فقط کارتون پخش می‌کند و اصلا مشخص نیست که چه سودی به حال این تیم دارد. اگر بخواهیم به تمام کارهای نیمه تمام پرسپولیس اشاره کنیم، مثنوی طول و درازی خواهد شد که از حوصله همه خارج است. از حواله‌های برگشت خورده تا سیم‌کارت‌هایی که روزی رویانیان با شور و شوق خاصی مزایای آن را اعلام می‌کرد، از آکادمی نیمه تعطیل پرسپولیس تا آکادمی مدرن با تجهیزات روز دنیا که رویانیان وعده آن را می‌داد، همه و همه جز سروصدا، چیزی برای این تیم پرطرفدار پایتخت‌نشین نداشته است تا حالا این تیم و باشگاه هم بدهکارتر از گذشته باشد و همچنان در راه ناکامی گام بردارد هر چند حضور در رده دوم جدول برای هواداران می‌تواند اتفاق خوشایندی باشد اما باید دید در قبال حضور در رده‌های بالایی جدول، پرسپولیس چه تاوانی داده است و آیا با این پایه‌ریزی سست و بی‌برنامه می‌تواند همچنان به حضور در بالای جدول ادامه دهد یا اینکه با کوچکترین حواشی و تغییرات دوباره به شرایط روزهای گذشته بازمی‌گردد.

اما تمام وعده های رویانیان که عملی هم نشد به شرح ذیل است؛


*آکادمی باشگاه پرسپولیس مجوز رسمی می‌گیرد و به زودی با تجهیزات فوق‌العاده راه‌اندازی می‌شود سپس مدارس فوتبال را تشکیل می‌دهیم و این اتفاق به این معنی است که شبکه اجتماعی برای برقراری ارتباط با باشگاه پرسپولیس در تمامی شهرها برای اهالی فوتبال و شناسایی استعدادها راه اندازی خواهد شد. پس از اینکه مدارس فوتبال را تشکیل دادیم، بین آنها لیگ برگزار می‌کنیم.

*در بهمن ماه دانشکده پرسپولیس را راه اندازی می‌کنیم. در این دانشکده 90 دانشجو پذیرفته می‌شوند و تدریس آغاز می‌شود. تجهیزات آماده است و استادان استخدام شده‌اند و فعالیت‌ها به زودی آغاز می‌شود.

*یکی دیگر از طرح‌های باشگاه پرسپولیس تشکیل مدرسه رئال مادرید و پرسپولیس است. موسسه غروب سپهر پاسارگارد به‌عنوان نماینده باشگاه رئال مادرید اقدام به تشکیل مدرسه فوتبال رئال مادرید و پرسپولیس می‌کند.

*تشکیل مدرسه فوتبال آث میلان نیز در آینده اتفاق می‌افتد اما اکنون عملی‌ترین طرح مدرسه فوتبال پرسپولیس و رئال مادرید است.

* 5ازیکن زیر 21 سال را برای آموزش به برزیل می‌فرستیم و در آینده 5 مربی را نیز به برزیل برای آموزش می‌فرستیم. تمامی این اتفاق‌ها باعث ایجاد ارتباط جهانی باشگاه پرسپولیس با فوتبال دنیا خواهد شد و به تبادل دانش به فوتبال ایران می‌انجامد. باشگاه پرسپولیس نیاز به تعامل با فوتبال روز دنیا را دارد. برزیل مکتبی شناخته شده در فوتبال جهان است. همچنین ایتالیا، اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی که در دنیا شناخته شده است دریچه‌ای برای ورود پرسپولیس به فوتبال دنیا باز می‌کند.

 *2هزار تومان اعتبار اولیه، 90 دقیقه مکالمه رایگان و یک ماه آوای انتظار رایگان 

*عضویت رایگان در کانون هواداران پرسپولیس در همراه اول به ارزش حداقل 5000 تومان 

*به ازای هر برد پرسپولیس 15 دقیقه مکالمه، 30 پیامک رایگان و دریافت اخبار باشگاه به صورت پیامک. اینها مزایای سیم‌کارت پرسپولیس است...

*تا به حال 200 هزار نوشابه فروخته‌ایم و درمحصولات دیگر هم موفق بودیم!

*اعلام می‌کنم شبکه جهانی و بین‌المللی پرسپولیس راه‌اندازی شده! پرسپولیس TV روی هاتبرد، فرکانس 11317، سیمبل ریت 27500، اف‌ای سی 4/3 قابل دریافت است و در حال حاضر نشان (لوگو) در این شبکه نمایش داده می‌شود.

*ما یک شرکت تجاری هلدینگ تاسیس کرده‌ایم و در مالزی و اربیل نمایندگی آن را فعال کرده و به زودی در برزیل نیز شعبه دیگر ما افتتاح می‌شود. ما به دنبال فعالیت‌های ورزشی فرهنگی و اقتصادی در سوئد، کرواسی و دانمارک هم هستیم و مقدمات آن را فراهم کرده‌ایم تا پروتکل‌هایی در این زمینه به امضا برسانیم.

*تیم میلان با پرسپولیس بازی می‌کند.

ب*ازی نمایشی در شأن مهدوی‌کیا نبود، با هامبورگ بازی می‌کنیم.

*تحصیل رایگان در دانشگاه پرسپولیس، هدیه من به خبرنگاران ورزشی.
طبقه بندی: اخبار باشگاه (جدید)، حرف دل،

  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول