تاریخ : جمعه 5 مهر 1392 | 02:42 بعد از ظهر | نویسنده : rock_ ali

 

ABIETEHran:پنجشنبه، 4 مهرماه سال 1392
برای استقلال که در فوتبال ایران به یک لیدر، یک طلایه‌دار، یک مشعل روشنگر راه پیشرفت بدل شده است، امروز، روزی است خاص. روزی است مهم، روزی است از یاد نرفتنی. روزی که استقلال با قبول همه مسئولیت‌های فزاینده‌اش، پا در گود ورزش قهرمانی گذاشت.
استقلال، بسیار زود، هم خود متحول شد و هم بسیار همه‌جانبه، به عاملی برای تحول ورزش از یک سو و فوتبال از همه سو بدل گشت.


استقلال، که امروز شصت و هشت سالگی‌اش را جشن می‌گیرد امروزه از جهات عدیده، قدرتی است که تأثیر وجودی‌اش، مرزها را در نوردیده تا بدل شده باشد به یک مرکز قاره‌ای در فوتبال آسیا.
استقلال، سالیان متمادی است که در قاره کهن، رکورد حضور تماشاگران را می‌شکند و ارتقا می‌بخشد و از این بابت، شانه به شانه بزرگان فوتبال جهان می‌ساید و هم اینک صاحب حد نصاب 93 هزار تماشاگر برای یک مسابقه بین‌المللی است.
استقلال، اما هویتی بزرگ‌تر و شخصیتی شاخص‌تر از این  است که در این تعاریف و در این قوالب محدود شود.
از تاریخ شصت و هشت ساله باشگاهی ریشه‌دار که  استقلال نام دارد، به سرفصل‌های ویژه‌ای برمی‌خوریم که هر کدام به منزله نقطه عطف، جریان‌ساز و الگوی رفتاری قابل تقلیدی شده است.
از پرورش جوانان مستعد که  توسط کاشفان استعداد‌های ویژه، کشف شده‌‌اند، تا پدید آوردن ملی‌پوشان بزرگ و ستاره‌سازی و فراهم آوردن فرصت‌های لازم، برای اسطوره شدن، مردان واجد شرایط بخشی از عملکرد زنجیره‌وار استقلال است. ارتقا سطح و بالا بردن کلاس فوتبال ایران معرفی مربیان ممتاز و در تراز ملی  و بین‌المللی و رساندن آوازه فوتبال ایران به سراسر جهان و تبدیل شهرآورد تهران، به یک رخداد بزرگ جهانی، در تقویم فیفا و AFC گوشه‌های دیگری از عملکرد 68 ساله استقلال است که همین حالا و در این لحظه برای 10 سال بعد نیز برنامه‌ای هدفمند و قابل  اجرا دارد.
در این میان، هم باید به دوبار قهرمانی استقلال، در لیگ آسیا اشاره کرد و هم باید از این گفت که در چهار بار حضور تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی، استقلالی‌ها، بزرگ‌ترین سهم و نقش را داشتند و دارند.
هر بار که تیم‌ملی ایران قهرمانی در آسیا را پیشکش ایرانیان کرده است، ملی‌پوشان استقلال اکثریت داشته‌اند.
استقلال، در احداث تأسیسات و پدید آوردن سخت‌افزارها، سرآمد ورزش قهرمانی و حرفه‌‌ای ایران بوده است. هم اینک «کمپ ناصرحجازی» آینه تمام نمای آینده‌نگری استقلال است.
***
68 سال حضور و 68 سال افتخارآفرینی استقلال را به همه استقلالی‌های ایران و بقیه جهان تبریک می‌گوییم و به روزهای پرفروغ‌تر آینده‌‌ای پربار چشم داریم.
طبقه بندی: اخبار باشگاه (جدید)، حرف دل،

  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول