تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1392 | 12:02 بعد از ظهر | نویسنده : rock_ ali
 

ABIETEHran:حوالی ساعت 19 چهارشنبه شب و درست وقتی خلیل صالح الغمدی عربستانی در سوتش به نشانه پایان بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان می دمد، مشخص می شود استقلال برای پنجمین بار به فینال رسیده و تنها یک قدم با ستاره سوم فاصله دارد یا اینکه .....

 شکست دو بر صفر مقابل سئول در کره جنوبی، نیمه اول نیمه نهایی لیگ قهرمانان بود و نیمه اصلی و مربیان این بازی در تهران مانده. استقلال در سالیانی که نماینده ایران در آسیا بوده، بازگشت های رویایی کم نداشته و احتمال اینکه چهارشنبه شب لیست نوفباخور ازبکستان، الوحده امارات و الاتحاد عربستان، یک مهمان جدید به نام اف سی سئول کره جنوبی داشته باشد کم نیست.

* 1997 در تهران

    استقلال برای اولین بار وارد جام در جام آسیا و یا به عبارت بهتر جام برندگان جام این قاره شده بود ولی در افتتاحیه بازیهایش با نتیجه سنگین 4 بر یک در ازبکستان به نوفباخور باخت. همه از حذف استقلال می گفتند اما شاگردان پورحیدری معجزه را رقم زدند و استقلال با سه گل تیم ازبک را شکست داد و به مرحله بعدی صعود کرد. برای استقلال در بازی برگشت، صادق ورمزیار از روی نقطه پنالتی، صمد مرفاوی از روی ارسال بی نقص امیر قلعه نویی و علیرضا منصوریان از روی پنالتی دفع شده ورمزیار گل زدند.

* 2001 در تهران

استقلال باز هم جام در جام را با شکست استارت زد. این بار دو گل علیرضا نیکبخت و مهدی هاشمی نسب در امارات، همه را امیدوار کرده بود که شاگردان پورحیدری می توانند شکست سه بر دو مقابل الوحده امارات را جبران کنند. در یک عصر جمعه اما هیچ کس باور نمی کرد طومار اماراتی ها با 4 گل پیچیده شده و آنها مقابل چشم صد هزار تماشاگر هیچ حرفی برای مقابله با گلهای ستار همدانی، علیرضا اکبرپور و دو گل فرهاد مجیدی نداشته باشند.

* 2002 در تهران

    باخت 3 بر دو در خانه الاتحاد با گلهایی که علیرضا نیکبخت و محمود فکری زده بودند، نتیجه بدی نبود ولی همه می دانستند استقلال در بازی برگشت چه کار سختی دارد. بازی برگشت تا دقیقه 89 با تساوی یک بر یک روی گل محمد نوازی از روی نقطه پنالتی در جریان بود که پاس بریده نوازی به علیرضا اکبرپور رسید و سانتر عالی شماره 16 را علیرضا نیکبخت روی تیر دوم وارد دروازه کرد. با همین گل (که جواد خیابانی با عبارت نیکبخت مثل عقاب به هوا می پره، توصیفش کرد) استقلال با قانون گل زده در خانه حریف به مرحله بعد صعود کرد.
طبقه بندی: اخبار باشگاه (جدید)، حرف دل،

  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول