ABIETEHran:مربی استقلال می‌گوید تیمش با غیرت به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید اما به آنها نگاه ملی نشده است.

مجید صالح ضمن تمجید از عملکرد تیمش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیا کار بزرگی بود که ما انجام دادیم. رسیدن به این مرحله با وجود مشکلات بزرگ مالی واقعا سخت بود. کادر فنی استقلال تنها 30- 40 درصد از قرارداد سال گذشته‌اش را گرفته و طبیعتا از قرارداد امسال چیزی دریافت نکرده است. در این مدت قلعه‌نویی خیلی تلاش کرد تا تیم را جمع کند و از سویی دیگر فشار روی استقلال خیلی بالا بود. در مجموع عملکرد تیم را در لیگ قهرمانان آسیا مثبت می‌دانم.

او در پاسخ به این سوال که نگرانی‌ها بیشتر به دلیل این است که انگیزه بازیکنان استقلال کاهش یابد، اظهار کرد: ما باید به مسابقات برگردیم. هر کاری پایانی دارد. پایان کار استقلال در لیگ قهرمانان اسیا هم این مرحله بود و خیلی تیم‌ها مثل کشورهای عربی با آن همه خرج، خیلی زودتر به پایان رسیدند. ما تا این مرحله هم با غیرتمان پیش رفتیم و خواستیم قهرمان شویم اما نشد. الان هم که دو، سه بازیکن‌مان به تیم‌های ملی پایه می‌روند و شش بازیکن هم به تیم ملی بزرگسالان. تمریناتمان را هم از یکشنبه آغاز می‌کنیم و فکر می‌کنم آن قدر زمان داریم که از لحاظ روحی همه چیز را به حالت قبل بازگردانیم. از سویی دیگر باید به لحاظ مالی شرایط تیم عوض شود تا انگیزه مجموعه استقلال تغییر کند.

مربی استقلال در پاسخ به این سوال که تغییرات در ساختار دفاعی استقلال که قلعه‌نویی به آن اشاره کرده چیست، بیان کرد: در نیم فصل اول سال گذشته، در ساختار تهاجمی مشکل داشتیم اما در ساختار دفاعی خیلی خوب بودیم. این مسئله به قهرمانی ما خیلی کمک کرد اما کسی به این مسئله توجه نداشت و حواس‌ها به ساختار تهاجمی معطوف بود. امسال ماجرا برعکس شده و همه به فاز دفاعی توجه دارند. در بحث روز دنیا هم نخستین بحث گل نخوردن است. البته استثنائاتی در این زمینه هم وجود دارد. تیم‌هایی مثل بارسلونا از این قاعده مستثنی هستند و آنها بیشتر تلاش می‌کنند با حملات زیاد، حریف را به دفاع مجبور کنند. با این حال درباره مشکلات خط دفاعی استقلال چند بار دور هم نشسته‌ و به این نتیجه رسیده‌ایم که باید تغییراتی در سازمان دفاعی تیم داشته باشیم. انشاءالله در نیم‌فصل این مسئله را حل خواهیم کرد.

صالح در پایان با اشاره به دعوت شش استقلالی به تیم ملی تصریح کرد: در گذشته هم تعداد دعوت‌شدگان از استقلال تقریبا همین بوده و به عبارت دیگر ما همیشه به تیم ملی کمک کرده‌ایم. یکی از دلایلی که موجب شد تا امسال از لحاظ بدنی مشکل داشته باشیم، همین تعداد بالای ملی‌پوشان در تیم بود. بازیکنان ما تا به تیم پیوستند، مدتی را استراحت کردند و این درحالی است که اکثر آنها عناصر کلیدی ما بودند و همین امر ما را عقب انداخت. اعتقاد دارم آنقدر که استقلال به تیم ملی کمک کرد، نگاه ملی به استقلال نشده است. می‌شد به ما در لیگ قهرمانان آسیا توجه بیشتری شود اما نشد. به هرحال در نظر داشته باشید که از این شش بازیکن، پنج نفر حتما بازی می‌کنند و وقتی هم که برگردند، سریعا برای ما بازی می‌گذارند و همین امر موجب خستگی بیشتر بازیکنان ما می‌شود. این صحبت‌های من بهانه نیست، واقعیاتی است که به تیم لطمه می‌زند.
طبقه بندی: اخبار باشگاه (جدید)،

  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول