علی فتح‌الله‌زاده از حضور ملی‌پوشان پر تعداد استقلال ابراز خرسندی، درباره شایعات مطرح شده در فصل نقل و انتقالات هم ابراز بی‌اطلاعی و همه چیز را به آینده موکول کرد.

از جلسات روز چهارشنبه شروع کنیم.

اولین جلسه‌ام با سفیر ایتالیا بود که درباره همکاری‌های ممکن صحبت و تبادل‌نظر کردیم. به شخصه به نزدیک کردن فوتبالمان با ایتالیا معتقد هستم. با سفیر این کشور درباره برگزاری کلاس مربیگری صحبت کردم. همچنین مسائلی شبیه گسترش مدارس فوتبال هم در دستور کارمان بود. خود ایشان پیشنهاد کردند که یک کلینک ورزشی هم ساخته شود که بنده هم از آن استقبال کردم. به هر حال باشگاه استقلال به دنبال بالا بردن کیفیت کار است. جلسه دومم با معاونان و مشاورانم بود که از آنها خواستم که فعال‌تر کار کنند، کمتر صحبت و بیشتر عمل کنند. از آنها خواستم تا برنامه‌های‌شان را تا دو هفته‌ دیگر به من ارائه کنند. برنامه‌هایی که باید در آن اهداف و رسیدن به اهداف مورد اشاره تا پایان فصل باشد.

آیا استقلال به دلیل حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا پولی دریافت کرده است؟

سیستم‌ AFC به گونه‌ای است که برای هر بازی 30 هزار دلار پرداخت می‌کند و اگر پیروزی شویم شاید تا 40 هزار دلار هم پاداش بگیریم. به عبارت دیگر تقریبا هزینه ایاب و ذهاب ما را تامین می‌کند. مثلا آنچه در نظر آنها است چیزی حدود 30 نفر از هر تیم است که در سفرها می‌توانند به کشوری دیگر بروند اما به طور معمول در هر سفر 40 نفر در تیم حضور دارند. 22 نفر که بازیکن هستند، 15 نفر هم که عضو کادرفنی هستند. همین طوری 37 نفر در هر بازی حداقل باید به سفر بروند. می‌خواهم این را بگویم که از پولی که AFC در نظر گرفته است، چیزی برای ما باقی نمی‌ماند. چیزی که AFC می‌دهد چیزی شبیه یک کمک هزینه است. همین سفر ما به تایلند و کره چیزی بالای 100 هزار دلار برای ما هزینه داشت. حالا در نظر بگیرید این دلار را هم باید ما با ارز دولتی می‌خریدیم. اگر در آسیا ببرید 75 هزار دلار به شما تعلق می‌گیرد که اگر مساوی و یا ببازید 50 هزار دلار به شما می‌دهند. البته این را باید بگویم که اگر ما در فینال حاضر و دوم می‌شدیم 750 هزار دلار پاداش می‌گرفتیم. اگر قهرمان می‌شدیم یک‌ونیم میلیون دلار جایزه می‌گرفتیم. به عبارت بهتر تنها حضور در فینال آسیا پاداش خالی قابل توجهی دارد.

ارزیابی‌تان از حضور شش بازیکن استقلال در تیم ملی چیست؟

البته فکر می‌کنم یکی، دو نفر دیگر مثل قاضی هم می‌توانستند به تیم ملی دعوت شوند. شاید قاضی به دلیل مصدومیت به تیم ملی دعوت نشد. البته بازیکنی هم مثل مهدی رحمتی وجود دارد که در ایران و آسیا از برترین‌هاست و تنها به دلیل سلیقه سرمربی به تیم ملی دعوت نمی‌شود.

با این وضعیت امیدوار هستید که اسکلت اصلی تیم ملی را در برزیل استقلالی‌ها تشکیل دهند؟

طبیعتا باید این طور باشد. استقلال برترین تیم ایران است و تنها تیم غرب آسیا بوده که به جمع چهار تیم برتر این قاره رسیده است. این تیم ایستاده برابر اف سی سئول شکست خورد. فشارهای لیگ و عدم همکاری سازمان لیگ باعث شد تا چند بازیکنمان را در اختیار نداشته باشیم. اگر تنها برای یک برای دیدار دید ملی داشتند و بازی ما با ذوب‌آهن را برگزار نمی‌کردند خسرو حیدری را به طور کامل در اختیار داشتیم و تیم ملی هم او را از دست نمی‌داد. این صحبت‌ها را می‌کردیم اما آقایان ما را دست می‌انداختند و با حرف‌های عجیب جواب‌مان را می‌دادند.

اتفاقا می‌خواستیم نظرتان راجع به برنامه‌ریزی لیگ بدانیم.

دیگر کاری با سازمان لیگ ندارم. در زمانی که بحث ملی مطرح بود، دست ما را پس زدند. هیچ خواسته‌ای از آنها ندارم. خصوصا تا زمانی که بهروان در سازمان لیگ است، هیچ درخواستی از آنها نمی‌کنم. اصلا بیایند و هر دو روز یک بار برای ما بازی بگذارند. مگر آنها مدیر تیم‌های فوتبالی بودند که حرف ما را درک کنند.

اخیرا صحبت‌های زیادی مبنی بر پیوستن انصاری‌فرد به استقلال و رفتن برهانی شنیده می‌شود. باشگاه استقلال برای نقل و انتقالات چه برنامه‌ای دارد؟

خیلی از این صحبت‌ها پیشگویی است که تاکنون آنها را نشنیده‌ام. به هر حال از کمیته‌ فنی تیم خواسته ام تا به عملکرد بازیکنانمان نمره دهد و بعد از آن با قلعه‌نویی بررسی کنیم که چه بازیکنانی را می‌خواهد و چه کسانی را نمی‌خواهد. به هر حال باید تقویت شویم تا امسال حتما جام بگیریم و با روحیه‌ای بالا در آسیا حاضر شویم. به طور قطع تغییراتی در استقلال رخ می‌دهد. ما ضعف‌هایی داریم که باید به آن بپردازیم. پست‌های مثل دفاع راست و جاهایی دیگر که نظر قلعه‌نویی در آنها مهم است.

وضعیت ساموئل به چه ترتیبی است؟ شنیده‌ می‌شود به خاطر مسائل مالی به تمرینات نیامده است؟

نه این گونه نیست. به اندازه کافی به همه بازیکنان پول داده‌ایم. البته امروز هم گفتیم تا به حساب این بازیکن از درآمد AFC مان کمی پول واریز کنند.

نظرتان راجع به مسائلی که درباره صادقی مطرح شده چیست؟ گویا کادر فنی استقلال از او دلخور شده؟

فکر می‌کنم که صادقی متوجه نبوده، دوستانش صحبت‌هایی را مطرح کرده‌اند. او باید حواسش را جمع و حرفه‌ای‌تر عمل کند و ابتدا بپرسد که "چرا چنین سوالی را از من می‌پرسید؟" همانطور که قلعه‌نویی گفت، صادقی باید دقت کند تا حرمت‌ها از بین نرود. مطمئنا قلعه‌نویی تذکرات لازم را به او داده است.

به عنوان سوال پایانی مدتی است که در برخی از رسانه‌ها از برکناری شما صحبت می‌شود. چقدر این شایعات صحت دارد؟

این مسائل را باید از آنهایی بپرسید که این حرف‌ها را در می‌آورند. این حرف‌ها همیشه بوده اما با قدرت سر کارم حاضر بوده‌ام. این حرف‌ها برای کسانی است که "خاله زنکی" زندگی می‌کنند. پس شما هم اجازه دهید از این رفتارشان لذت ببرند. خطاب به آنها می‌گویم که "آقایان! از شایعه‌هایتان مسروریم! (با خنده)"
طبقه بندی: اخبار باشگاه (جدید)،

  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول