تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 | 09:28 بعد از ظهر | نویسنده : rock_ ali

ABIETEHran:پانزدهم شهریور ماه بعد از داربی استقلال و پرسپولیس، امیرقلعه‌نویی در نشست خبری پس از آن بازی و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه که آیا قبول دارد که خلاء یک بازی‌ساز در این دیدار برای استقلال به چشم می‌خورد، گفت: ما یک هافبک بازی‌ساز آورده‌ایم به نام ایمان باصفا که یکی از امیدهای فوتبال ایران خواهد شد. امیدواریم در شرایط مسابقه هم عملکرد خوبی داشته باشد. فقط دو سه روز کارتش دیر صادر شد وگرنه امروز بازی می‌کرد. احتمالا در آسیا همراه ما خواهد بود. گوشه‌ای از مشکلات ما در بازی‌سازی است اما قطار استقلال با همه مشکلات مالی و بدنسازی و مسائل دیگر در حال حرکت است.

حالا این بازیکن جوان که منتظر است نیم فصل شود و برای استقلال به میدان برود. این هافبک طراح استقلال که به دلیل مشکلات رضایت نامه و کارت بازی باید سه - چهار بازی دیگر را هم از سکوها تماشا کند، فعلا تمام هدفش را در بازی کردن برای آبی‌های تهرانی خلاصه می‌کند و می‌افزاید امیدوار است یکبار با پاس او، مجیدی گل بزند.گفت و گوی او با ایسنا را می‌خوانید.

* با توجه به اینکه برای بسیاری ناشناس هستی، بهتر است بیوگرافی‌ات را بگویی.

من متولد سیزدهم دی ماه 71 هستم. از هشت سال پیش فوتبالم را آغاز کردم و با آقای حسین قدسی نخستین مربی من بود که الان مدرس AFC هستند. در تیم های لیگ یکی هم بازی کرده‌ام. مثلا در مس سرچشمه بودم و بعد از به استیل آذین پیوستم و در رده امید این تیم زیر نظر محرمی و موسیوند کار کردم. در همان زمان مارکار آقاجانیان به تیم ملی زیر 22 سال دعوتم کرد و با حضور منصوریان، این روند تداوم پیدا کرد. حتی در اردو مشترک با تیم بزرگ سالان هم شرکت کرده‌ام. به هرحال با سقوط استیل آذین به دسته دوم، کمی برای گرفتن رضایت نامه دچار مشکل شدم و دیر به استقلال پیوستم. پست اصلی‌ام هم هافبک طراح است.

* می‌توانی جای جباری را پر کنی؟

جباری که در پست خودش حرف اول را می‌زند و نمی‌توانم خودم را با او مقایسه کنم. اما اطرافیانم می‌گویند که می‌توانم این کار را بکنم. البته شاید هیچگاه نتوانم مثل او شوم اما می‌توانم کاری کنم که نبودنش حس نشود.

* قرار است با چه شماره‌ای برای استقلال به میدان بروی؟

واقعیت این است که شماره 37 را می‌خواستم اما 17 را به من دادند.

* چرا 37؟

دلیلش شخصی است (باخنده) به هرحال اتفاق مهمی نیافتاده و با همان 17 تلاشم را می‌کنم.

* از وضعیت استقلال و خودت بگو.

در این مدت خیلی تمرین می‌کنم و در کنار بزرگان استقلال چیزهای زیادی یاد می‌گیرم. کسانی مثل نکونام، مجیدی، آندو و ... بازیکنان خیلی بزرگی هستند و به شخصه با آندو خیلی راحت‌ترم. بازیمان با هم هماهنگ است و واقعا در استقلال احساس خوبی دارم.

* خود قلعه‌نویی تاکنون درباره وظایفت و توقعاتش صحبتی با تو داشته؟

فکر می‌کنم خیلی زود است که قلعه‌نویی توقعاتش را به من بگوید. او نظراتش را به وسیله دستیارانش گاهی به من گفته است.

* چطور شد به استقلال آمدی؟

من آمدم و در تست باشگاه استقلال شرکت کردم. دو روز اول تست، قلعه‌نویی حواسش به تیم خودش بود و توجهی به ما نداشت. روز سوم از او خواستم کمی مرا زیر نظر بگیرد و به همین دلیل من را در بازی درون تیمی به میدان فرستاد. پس از تمرین هم به همدانی گفته بود که به این پسر بگو فردا مدارکش را بیاورد. واقعا پیوستن من به استقلال یک روزه بود.

* هدفت از حضور در استقلال چیست؟

اول این را بگویم که من واقعا از بچگی، هدفم پوشیدن پیراهن این تیم بود. من با پیراهن استقلال کلی عکس از بچگی دارم و این خواست خدا بود در خدمت این تیم هستم. خانواده من هم استقلالی است و پدرم خیلی پیگیر بازی‌هاست. به هرحال خوشحالم از اینکه قلعه‌نویی مرا پسندیده اما فعلا تنها هدفم بازی کردن برای استقلال است و تلاش برای اینکه بحث‌های مطرح شده راجع به میانه میدان استقلال تمام شود. من بچه‌تر که بودم، خیلی بازی کردن مجیدی را دوست داشتم و الان که تمریناتش را می‌بینم خیلی چیزها از او یاد می‌گیرم. واقعا فوتبالش را قبول دارم و دوست دارم یکبار به او پاس بدهم و گل بزند. این آرزویی است که تنها یک قدم با آن فاصله دارم.

* به جام جهانی برزیل فکر نمی‌کنی؟

(با مکث) خیلی هدف بزرگی است.

* خیلی از جوانان و بازیکنان هم سن و سال تو با کلی استعداد به استقلال آمدند اما آرام آرام محو شدند. هم به لحاظ انگیزشی افت کردند و هم از لحاظ کیفیت. نگران نیستی که این اتفاق برای تو بیافتد؟

من در گذشته روزی یک جلسه تمرین می‌کردم اما الان روزی سه جلسه تمرین می‌کنم. من می‌خواهم ظرفیت فنیم را بالاتر ببرم و مطمئن باشید اگر بازی کنم، انگیزه‌ام دو برابر می‌شود.

* به عنوان سوال آخر، حرفی با هواداران استقلال ندارید؟

دوست ندارم چیزی به آنها بگویم. اگر چیزی بگویم تنها حرف است و من می‌خواهم در عمل خودم را به آنها نشان دهم و توانایی‌هایم را اثبات کنم. امیدوارم برای آنها بتوانم بازی‌های خوبی را به نمایش بگذارم.
طبقه بندی: اخبار باشگاه (جدید)،

  • تله کام
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول